Search
Close this search box.

Egas Auto ir „Bosch Car Service“ akumuliatorių vadovas

Turinys

Į ką reikia atsižvelgti, kai perkate akumuliatorių?

Dėl nuolat augančio elektroninės įrangos kiekio ir tokių naujų technologijų kaip „start/stop“ sistema ar energijos rekuperacijos funkcijos, šiuolaikiniuose automobiliuose reikalingi galingi ir patikimi akumuliatoriai. Dėl dažno variklio paleidimo paprasti energijos šaltiniai greitai išeikvojami, todėl svarbu pasirinkti tinkamą akumuliatorių, kuris atitiktų jūsų automobilio poreikius.

Svarstydami apie akumuliatoriaus įsigijimą, turėtumėte atkreipti dėmesį į šiuos veiksnius:

  • Technologijos ir galia: Šiuolaikiniams automobiliams su „start/stop“ sistema ir energijos rekuperacijos funkcijomis reikia akumuliatorių, kurie gali atlaikyti dažnus paleidimo ciklus. Tokie ypatingi „Bosch“ modeliai kaip S5 AGM (Absorbent Glass Mat) ir S5 EFB (Enhanced Flooded Battery) užtikrina daug didesnę galią ir ilgesnį tarnavimo laiką, palyginti su tradiciniais akumuliatoriais. AGM akumuliatoriai ypač tinka automobiliams su „start/stop“ sistema, nes jie gali greitai įkrauti ir atlaikyti daugybę įkrovimo ciklų.

  • Patikimumas ir saugumas: Akumuliatoriai, montuojami keleivių zonoje, turi būti apsaugoti nuo sprogimų bei rūgšties nutekėjimo. AGM akumuliatoriai yra uždari ir atsparūs vibracijoms, todėl jie yra saugesni ir patikimesni.

  • Ekspertų patarimai: Pasirinkti tinkamą akumuliatorių gali būti sudėtinga, todėl verta pasikonsultuoti su specialistais. Mūsų dirbtuvėse dirbantys ekspertai maloniai jums patars ir padės pasirinkti tinkamiausią akumuliatorių jūsų automobiliui. Nors pigesnis akumuliatorius gali atrodyti patraukliai, jis ne visada yra geriausias pasirinkimas, ypač jei jūsų automobiliui reikia didesnės galios ir ilgaamžiškumo.

  • Garantija ir ilgaamžiškumas: Renkantis akumuliatorių, atkreipkite dėmesį į garantijos laikotarpį ir gamintojo reputaciją. „Bosch“ akumuliatoriai yra žinomi dėl savo patikimumo ir ilgaamžiškumo, todėl galite būti tikri, kad jūsų pasirinkimas bus ilgaamžis ir patikimas.

Jei norite sužinoti daugiau apie EFB ir AGM akumuliatorių modelių skirtumus bei visą „Bosch“ akumuliatorių asortimentą, kreipkitės į mūsų specialistus arba spustelėkite čia. Mes esame pasiruošę padėti jums pasirinkti geriausią sprendimą jūsų automobiliui.

Kodėl svarbu tikrinti akumuliatorių?

Ar žinote, kokia yra dabartinė jūsų akumuliatoriaus būklė? Daugelis vairuotojų apie tai nė nepagalvoja, kol akumuliatorius nesugenda arba transporto priemonė tiesiog nebeužsiveda. Geriausias sprendimas – reguliariai tikrinti akumuliatorių „Bosch Car Service“ autodirbtuvėse. Skirti kelias minutes dirbtuvėse yra daug geriau nei laukti kelias valandas pagalbos, kai automobilis sugenda kelyje.

Reguliarus akumuliatoriaus tikrinimas padeda išvengti netikėtų gedimų ir prailgina jo tarnavimo laiką. „Bosch Car Service“ ekspertai naudoja modernią įrangą, kuri leidžia tiksliai nustatyti akumuliatoriaus būklę ir laiku atlikti reikalingus veiksmus. Tai ne tik užtikrina jūsų automobilio patikimumą, bet ir padeda išvengti galimų problemų, kurios gali kilti dėl silpno ar sugedusio akumuliatoriaus.

Patys galite atlikti šį tikrinimą naudodamiesi „Bosch“ C3 ar C7 akumuliatorių įkrovikliais. Šie įkrovikliai leidžia greitai, paprastai ir visiškai saugiai užtikrinti, kad akumuliatoriai yra paruošti veikti ir visiškai įkrauti. „Bosch“ C7 įkroviklis turi funkciją, leidžiančią vieno mygtuko spustelėjimu pakartotinai įkrauti visiškai iškrautus akumuliatorius. Tai itin patogu ir naudinga, ypač jei jūsų automobilis ilgą laiką stovi nenaudojamas.

Reguliarus akumuliatoriaus tikrinimas ir įkrovimas ne tik padidina jo tarnavimo laiką, bet ir užtikrina, kad jūsų automobilis visada bus paruoštas kelionei. Negaiškite laiko ir patikrinkite savo akumuliatorių artimiausiose „Bosch Car Service“ autodirbtuvėse arba naudokite „Bosch“ akumuliatorių įkroviklius savarankiškai – tai greitas ir paprastas būdas užtikrinti jūsų transporto priemonės patikimumą.

Kokia yra pagrindinė gedimų priežastis?

Ar žinojote, kad tik vieną iš trijų variklio nepaleidimo atvejų sukelia akumuliatoriaus defektas? Ne visada pats akumuliatorius yra problemos priežastis. Kiti automobilio komponentai taip pat gali įtakoti gedimus. Kitaip tariant: pakeitus akumuliatorių, problema savaime neišsprendžiama, jei jūsų transporto priemonė neužsiveda. Todėl patariama atsižvelgti į kitas galimas priežastis, kad išvengtumėte dar vienos kelionės į dirbtuves – taip sutaupysite laiko, pinigų ir sumažinsite nepatogumų.

Be itin ilgų laikotarpių, kai akumuliatorius nenaudojamas, viena pagrindinių akumuliatorių trikčių priežasčių yra visiškas iškrovimas. Tokiu atveju vienu metu išeikvojama visa galia. Akumuliatoriui padaryta žala priklauso nuo to, kiek laiko nebuvo važiuota transporto priemone. Pasekmės: energijos praradimas, negalima įkrauti iš naujo, labai sutrumpinamas akumuliatoriaus eksploatacijos laikas.

Tikriausiai nustebsite, bet akumuliatoriams tinka šaltas oras. Karštais vasaros mėnesiais akumuliatoriai dėvisi daug labiau nei šaltais žiemos mėnesiais. Tačiau šaltuoju metų laiku, dėl tirštesnės variklio alyvos, akumuliatorius apkraunamas daugiau ir gali atsirasti defektų. Štai keletas papildomų priežasčių, dėl kurių akumuliatorius gali sugesti:

  1. Korozija: Korozija ant akumuliatoriaus gnybtų gali sutrikdyti elektros srovės tekėjimą, todėl svarbu reguliariai tikrinti ir valyti gnybtus.

  2. Prastas įkrovimas: Sugedusi įkrovimo sistema arba generatorius gali lemti, kad akumuliatorius negaus pakankamai energijos, todėl jis išsikraus greičiau nei turėtų.

  3. Elektroninių įrenginių naudojimas: Paliktos įjungtos šviesos, radijas ar kiti elektroniniai prietaisai gali iškrauti akumuliatorių, ypač jei automobilis ilgai stovėjo nenaudojamas.

  4. Vibracijos: Akumuliatorių gali pažeisti nuolatinės vibracijos, ypač jei jis nėra tinkamai pritvirtintas.

Reguliari priežiūra ir tinkamas akumuliatoriaus naudojimas gali žymiai prailginti jo tarnavimo laiką ir sumažinti gedimų riziką. Būtina tikrinti ne tik patį akumuliatorių, bet ir kitus susijusius komponentus, kad užtikrintumėte sklandų automobilio darbą.

10 iškrauto akumuliatoriaus priežasčių

1. Trumpasis jungimas elektros sistemoje

Trumpasis jungimas per trumpą laiką iš akumuliatoriaus paima didelę srovės dalį ir ją paverčia šiluma, greitai iškraudamas akumuliatorių.

2. Palikti įjungti transporto priemonės žibintai

Transporto priemonės žibintai eikvoja daug energijos, todėl pastačius transporto priemonę juos būtina išjungti, kad išvengtumėte akumuliatoriaus išsikrovimo.

3. Pagalbinis šildymas

Jei papildomas šildymo ventiliatorius išjungiamas esant mažai įtampai, akumuliatorius gali būti visiškai iškrautas. Tai gali atsitikti ir naudojant per mažą akumuliatorių.

4. Sugedęs kintamosios srovės generatorius

Kai akumuliatorius neįkraunamas kintamosios srovės generatoriumi važiavimo metu, jis tampa vieninteliu energijos šaltiniu visai elektroninei įrangai, kol visiškai išsikrauna.

5. Sugedęs kintamosios srovės generatoriaus reguliatorius

Brokuotas generatoriaus jungiklis gali lemti nepakankamą ar per didelį akumuliatoriaus įkrovimą, dėl ko akumuliatorius gali išsikrauti ar perkaisti.

6. Valdymo bloko gedimas

Jei valdymo įrenginiai neišjungiami kartu su varikliu, jie toliau eikvoja energiją ir gali visiškai iškrauti akumuliatorių.

7. Elektros įrangos modifikavimas

Papildoma elektroninė įranga, tokia kaip sėdynių šildymas, naudoja daug energijos ir gali greitai iškrauti akumuliatorių, ypač jei maitinama per cigarečių pridegiklį.

8. Netinkamo akumuliatoriaus montavimas

Brokuotus akumuliatorius visada reikėtų keisti to paties tipo akumuliatoriumi, kad nebūtų sutrumpintas laikas iki kitos techninės priežiūros ir užtikrinta tinkama automobilio eksploatacija.

9. Trumpos kelionės

Trumpų kelionių metu suvartojama daugiau energijos nei gali suteikti generatorius, ypač žiemą. Rekomenduojama nenaudoti nereikalingos įrangos, tokios kaip sėdynių šildymas ar radijas.

10. Radijas, TV, DVD, šaldytuvas

Radijas, navigacijos sistemos ir kiti medijų įrenginiai naudoja daug energijos. Jei akumuliatorius nėra pakankamai įkrautas, šie prietaisai gali jį visiškai iškrauti.

Kokios yra dažniausios trikčių priežastys?

Tikriausiai nustebsite, bet akumuliatoriams tinka šaltas oras. Karštais vasaros mėnesiais akumuliatoriai dėvisi daug labiau nei šaltais žiemos mėnesiais. Tačiau šaltas oras taip pat turi savo iššūkių. Dėl tirštesnės šaltos variklio alyvos akumuliatorius apkraunamas daugiau, dėl ko gali atsirasti defektų. Pateikiame keletą dažniausių akumuliatorių trikčių priežasčių:

1. Amžius ir nusidėvėjimas

Laikui bėgant, akumuliatoriai praranda savo efektyvumą ir talpą. Senstantis akumuliatorius sunkiai laiko įkrovą ir gali netikėtai išsikrauti.

2. Ekstremalios temperatūros

Karštis ir šaltis gali turėti neigiamos įtakos akumuliatorių veikimui. Karštis sukelia akumuliatoriaus skysčių garavimą, o šaltis padidina variklio alyvos klampumą, reikalaujant daugiau energijos paleidimui.

3. Netinkamas naudojimas

Palikti įjungti žibintai, radijas ar kita elektronika, kai variklis išjungtas, gali greitai iškrauti akumuliatorių.

4. Trumpi važiavimai

Trumpi važiavimai neleidžia generatoriui pilnai įkrauti akumuliatoriaus, todėl ilgainiui jis išsikrauna.

5. Generatoriaus gedimai

Sugedęs arba netinkamai veikiantis generatorius nepakankamai įkrauna akumuliatorių, kas gali lemti jo išsikrovimą.

6. Netinkama priežiūra

Reguliarios patikros ir priežiūra yra būtinos norint užtikrinti, kad akumuliatorius veiktų tinkamai ir būtų laiku pakeistas.

7. Valdymo bloko ar elektronikos gedimai

Elektronikos sistemos, kurios neišsijungia, kai variklis yra išjungtas, gali nuolat eikvoti akumuliatoriaus energiją.

8. Korozija

Korozija ant akumuliatoriaus gnybtų gali sutrikdyti elektros srovės tiekimą ir įkrovimą, kas gali lemti gedimus.

9. Vibracija ir mechaniniai pažeidimai

Vibracija ir pažeidimai gali sukelti akumuliatoriaus vidinę žalą ir sutrumpinti jo tarnavimo laiką.

10. Neatitinkantys įkrovikliai

Naudojant netinkamus įkroviklius arba per didelę įkrovimo srovę galima sugadinti akumuliatorių ir sumažinti jo gyvavimo trukmę.

Rūpestingas akumuliatoriaus priežiūros ir eksploatacijos taisyklių laikymasis gali padėti išvengti daugelio iš šių problemų ir užtikrinti ilgalaikį bei patikimą jo veikimą.

Kodėl žiemą iškyla specifinių problemų?

Žiemos sezonu akumuliatoriams tenka susidurti su specifiniais iššūkiais, kurie gali turėti įtakos jų veikimui ir patikimumui. Štai keletas priežasčių, kodėl žiemą iškyla specifinių problemų:

Padidėjusi energijos paklausa

Šaltuoju metų laiku transporto priemonėse naudojama daugiau energijos dėl tokių papildomų funkcijų kaip šildymas, galinio lango atitirpinimas, šildomos sėdynės ir veidrodžiai. Tai sukelia didesnį akumuliatoriaus apkrovimą.

Didesnė variklio paleidimo apkrova

Šaltuoju metu alyva variklyje tirštėja, o tai reiškia, kad akumuliatoriui reikia daugiau galios, kad pasuktų variklį ir jį užvestų. Dėl to akumuliatorius gali greičiau išsikrauti arba net nesugebėti paleisti variklio.

Sumažėjęs akumuliatoriaus efektyvumas

Šaltis mažina akumuliatoriaus cheminę reakciją, todėl sumažėja jo talpa ir veikimo efektyvumas. Tai reiškia, kad akumuliatorius gali laikyti mažiau įkrovos ir greičiau išsikrauti.

Korozija ir kontaktų problemos

Drėgnos ir šaltos sąlygos gali skatinti koroziją ant akumuliatoriaus gnybtų ir jungčių, kas gali sutrikdyti elektros srovės tiekimą ir įkrovimą.

Ilgesnės stovėjimo trukmės

Žiemą automobiliai dažniau stovėdami ilgiau nenaudojami, ypač jei vairuotojai turi alternatyvias transporto priemones arba mažiau keliauja. Ilgesni laikotarpiai nenaudojant akumuliatoriaus gali lemti jo iškrovimą.

Šalto oro įtaka įkrovimui

Šaltuoju metu kintamosios srovės generatorius gali nepakankamai efektyviai įkrauti akumuliatorių, ypač jei kelionės yra trumpos ir variklis nespėja pasiekti optimalaus veikimo temperatūros.

Akumuliatoriaus amžius

Senesni akumuliatoriai yra labiau linkę į problemas šaltuoju metų laiku, nes jų talpa jau yra sumažėjusi ir jie sunkiau atlaiko padidėjusias apkrovas.

Vidinė akumuliatoriaus savikrova

Visi akumuliatoriai turi savybę lėtai prarasti įkrovą laikui bėgant, net jei jie nėra naudojami. Šaltuoju metu savikrovos tempas gali padidėti, ypač jei akumuliatorius yra senas ar pažeistas.

Rekomendacijos žiemai:

  • Reguliariai tikrinkite akumuliatoriaus būklę: Akumuliatoriaus įkrovos lygis ir kontaktų būklė turėtų būti tikrinami reguliariai.
  • Šalinkite koroziją: Jei pastebėjote koroziją ant akumuliatoriaus gnybtų, ją reikia kuo greičiau pašalinti.
  • Naudokite akumuliatoriaus įkroviklius: Kai transporto priemonė ilgą laiką nenaudojama, įkraukite akumuliatorių naudojant tinkamus įkroviklius, tokius kaip „Bosch“ C3 ar C7.
  • Apsvarstykite akumuliatoriaus keitimą: Jei jūsų akumuliatorius yra senesnis nei 3-4 metai, verta apsvarstyti jo keitimą prieš žiemos sezoną.

Šie patarimai gali padėti sumažinti akumuliatoriaus problemų riziką žiemą ir užtikrinti, kad jūsų automobilis patikimai užsives net ir pačiomis šalčiausiomis dienomis.

Ar galite padėti savo automobilio akumuliatoriui?

Šiuolaikiniai „Bosch“ C3 ir C7 akumuliatorių įkrovikliai suteikia galimybę greitai ir paprastai įkrauti įvairių tipų automobilio akumuliatorius. Naudodamiesi šiais įkrovikliais, galite lengvai pakartotinai įkrauti netgi visiškai iškrautus akumuliatorius, todėl jūsų transporto priemonė bus pasiruošusi veikti net ir žiemą. Norėdami sužinoti daugiau apie „Bosch“ akumuliatorių įkroviklius, naudingus priedus ir įkrovimo procesą, apsilankykite oficialiame akumuliatorių įkroviklių tinklalapyje.

Ar saugu pakartotinai įkrauti akumuliatorius?

Nesijaudinkite! Elektroninė „Bosch“ C3 ir C7 akumuliatorių įkrovimo sistema automatiškai patikrina jūsų automobilio akumuliatoriaus būklę ir nustato, kiek reikia įkrauti arba kiek galios jis gali priimti – nepriklausomai nuo naudojamo akumuliatoriaus tipo. Pakartotinai įkrauti akumuliatorius yra visiškai saugu dėl šių priežasčių:

  • Automatinis patikrinimas ir reguliavimas: Įkrovikliai automatiškai reguliuoja įkrovimo procesą, atsižvelgdami į akumuliatoriaus būklę ir tipą.
  • Apsauga nuo netinkamo naudojimo: Valdomi vieno mygtuko spustelėjimu, įkrovikliai yra beveik neįmanoma naudoti netaisyklingai. Net jei prijungsite gnybtus prie polių neteisingai, srovė nebus tiekiama.
  • Saugus įkrovimas nešalinant akumuliatoriaus: Automobilio akumuliatorių galite įkrauti visiškai saugiai, neišėmus jo iš automobilio.

Naudodamiesi „Bosch“ C3 ir C7 akumuliatorių įkrovikliais, galite būti tikri, kad jūsų automobilio akumuliatorius visada bus paruoštas veikti, o jūs išvengsite nemalonių situacijų dėl išsikrovusio akumuliatoriaus.

8 būdai, kuriais galima prailginti eksploatacijos laiką

  1. Reguliariai tikrinkite akumuliatorių: Patikrinkite akumuliatoriaus įtampą, įkrovimo lygį, paleidimo galią bei galios praradimą automobilyje. Reguliarus tikrinimas padės laiku pastebėti problemas ir jas išspręsti prieš akumuliatoriui visiškai išsikraunant.
  2. Išimkite akumuliatorių prieš žiemą: Jei automobilis žiemos metu nebus naudojamas, patartina išimti akumuliatorių ir laikyti jį vėsioje vietoje. Tai padės išvengti šalto oro padarytos žalos ir prailgins akumuliatoriaus tarnavimo laiką.
  3. Patikrinkite akumuliatorių du kartus per metus: Jei akumuliatorius senesnis, patikrinkite jį bent kartą per mėnesį šaltu laikotarpiu. Tai padės užtikrinti, kad akumuliatorius veiktų optimaliomis sąlygomis.
  4. Įsitikinkite, kad akumuliatorius gerai pritvirtintas: Akumuliatorius turi būti tvirtai pritvirtintas akumuliatoriaus skyriuje, jo metalinės dalys turi būti gerai suteptos, o gnybtai gerai pritvirtinti. Tai padės išvengti netikėtų gedimų dėl mechaninių pažeidimų.
  5. Venkite visiškai iškrauti akumuliatorių: Kiek įmanoma, venkite situacijų, kurios gali sukelti visišką akumuliatoriaus iškrovimą, pvz., palikus įjungtus žibintus. Visiškas iškrovimas gali labai sutrumpinti akumuliatoriaus eksploatacijos laiką.
  6. Užvedant transporto priemonę, nuspauskite sankabos pedalą: Tai sumažina pasipriešinimą starteriui ir energijos suvartojimą, todėl akumuliatorius mažiau apkraunamas užvedimo metu.
  7. Išjunkite nereikalingą elektros įrangą: Prieš paleisdami variklį, išjunkite visą nereikalingą elektros energiją vartojančią įrangą, pvz., radiją, oro kondicionierių ar papildomą šildytuvą. Tai sumažins apkrovą akumuliatoriui paleidimo metu.
  8. Po ilgo nenaudojimo laikotarpio prijunkite akumuliatorių prie įkroviklio: Jei automobilis ilgą laiką buvo nenaudojamas, išimkite akumuliatorių ir prijunkite jį prie elektroniniu būdu valdomo įkroviklio. Tai padės atstatyti akumuliatoriaus įkrovos lygį ir užtikrins, kad jis veiks tinkamai, kai vėl pradėsite naudoti automobilį.

Užsiregistruoti į vizitą

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime artimiausiu metu.

Kontaktinė informacija
Reikiamos paslaugos
Mašinos informacija
Pageidautina data ir laikas
Gedimo/reikalingų darbų aprašymas

Gaukite dujų įrangos pasiūlymą!

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su jumis susisieksime artimiausiu metu.

Automobilio informacija
Reikiamos paslaugos
Jūsų kontaktinė informacija